drukuj treść

Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy

W dzisiejszym świecie nadmiaru bodźców, rozrywek, zajęć, wszechogarniającej manii gier komputerowych i zapracowanych rodziców - dzieci przestają, niestety, rysować. A przecież dzięki rysowaniu jest możliwy właściwy rozwój podstawowych umiejętności percepcyjno-motorycznych niewprawnych dłoni malucha.

Coraz liczniejsze obserwacje pokazują, że dłonie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym nie są wystarczająco przygotowane do podjęcia wysiłku pisania. Utrudnia to i spowalnia naukę w szkole — w końcu podstawą lekcji jest pisanie. Dzieci nie nadążają przepisywać z tablicy, wolniej wykonują zadania i już w pierwszych latach zaczyna się poważne rozwarstwienie poziomu klasy. Nie działa to na małych uczniów motywująco i zachęcająco.

Najczęściej jest to spowodowane niedostatecznym wyćwiczeniem ręki, której sprawność w ogromnej mierze kształtuje wczesna aktywność plastyczna dziecka.

Ćwiczenia grafomotoryczne pozwalają dzieciom na przyswojenie podstawowych zasad konstruowania liter i cyfr. Rysowanie wpływa pozytywnie również na postrzeganie przestrzenne: kierunku, wielkości i kształtu, doskonali płynność i precyzję ruchów, ćwiczy zręczność rąk oraz wyrabia umiejętność koncentracji.

Podsumowując — rysowanie przynosi małemu dziecku same korzyści. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci RYSOWAŁY i to jak najwięcej.

Na nie mniejszą uwagę opiekunów zasługuje również to, CZYM rysują nasze dzieci.

Prawdopodobnie każdy choć raz w życiu trzymał w dłoni jakiś artykuł piśmienny marki STAEDTLER — na przykład słynny żółto-czarny ołówek Noris.

Czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń, firma STAEDTLER wciąż doskonali swoje produkty, wprowadzając na rynek innowacje, które ułatwiają rozwój kolejnych pokoleń.

Produkty te odznaczają się najwyższą jakością, trwałością, ergonomią i wygodą użytkowania. Posługiwanie się nimi to prawdziwa przyjemność.

Ale jak zachęcić dzieci do rysowania?

Jak pokazać im radość i wolność wypływające z nieskrępowanego tworzenia?

Z pewnością zauważyli już Państwo, że łamiące się kredki frustrują dzieci i zniechęcają je do rysowania. Przerwy na temperowanie denerwują i wybijają z rytmu i to w samym środku tworzenia dzieła sztuki, odrabiania pracy domowej czy kolorowania laurki dla mamy. Dziecko zniechęca się, irytuje i często sięga po inną, „łatwiejszą” zabawkę lub pilota od telewizora.

Aby zaradzić temu negatywnemu zjawisku i przywrócić dzieciom przyjemność rysowania, firma STAEDTLER stworzyła kredki z ABS-em — czyli nowym, rewolucyjnym systemem wzmocnienia grafitu. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, kredki, nawet pod naporem dziecięcej rączki, są trudne do złamania.

Sekret kredek z ABS-em tkwi w osłonięciu ich grafitu dodatkową, ochronną otuliną, dzięki której grafit jest aż do 50 procent wytrzymalszy!!! Nie ugnie się już tak łatwo pod naporem małych, niewyćwiczonych paluszków.

Jak sami Państwo obserwują, dzieci rysując bardzo często przyciskają kredki zbyt mocno. Nowe kredki firmy STAEDTLER nie tylko się nie łamią, dając o wiele więcej radości z rysowania, ale również wyróżniają się wyrazistymi i zdecydowanymi kolorami, tak uwielbianymi przez dzieci.

Pomysł na takie wzmocnienie grafitu został, jak większość genialnych pomysłów, zaczerpnięty z natury. Wzorem była niezwykła wytrzymałość bambusa. I choć szczegóły tego patentu są tajemnicą firmy STAEDTLER, to wiadomo, że system ABS (Anti-Break-System) jest tak pomyślany, aby w optymalny sposób niwelować napięcia i siły działające na drewno i grafit kredki. Wszystkie nasze produkty powstają w ogromnym szacunku dla natury i ekologii oraz spełniają najwyższe normy jakości.

Kredki z ABS-em zapewniają maluchom spokój, harmonię, wspaniałą jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Wreszcie dzieci mogą skupić się wyłącznie na rysowaniu, a przy okazji — nabierać zręczności dłoni i rozwijać wyobraźnię i koordynację. A szczególnie wtedy, gdy posługują się trójkątnymi, ergonomicznymi kredkami, których kształt wspomaga poprawny chwyt — a to na pewno zaprocentuje w szkole. Natomiast my — rodzice, nauczyciele, dziadkowie — zyskujemy pewność, że wspieramy najważniejsze istoty w ich twórczym rozwoju.

Dlatego polecajcie i doradzajcie Państwo wszystkim, aby sięgać po najlepsze na rynku pomoce szkolne. Dzieci na prawdę na to zasługują!

 

dzieci

Wróć

 

Strona główna