drukuj treść

Efficient for ecology

effiecient for ecology

Firma STAEDTLER jest w pełni zaangażowana w krzewienie idei zrównoważonej gospodarki leśnej. Wszystkie ołówki i kredki produkowane w Niemczech są wytwarzane zgodnie z certyfikatami FSC i PEFC.

Logo FSC zostało wprowadzone przez Radę Dobrej Gospodarki Leśnej (Forest Stewardship Council), utworzoną w celu wspierania inicjatyw zmierzających do korzystnego w wymiarze środowiskowym, społecznym i ekonomicznym zarządzania światowymi zasobami leśnymi.

Logo PEFC zostało wprowadzone przez organizację pozarządową utworzoną w celu wspierania zasad zrównoważonej gospodarki leśnej (the Programme for Endorsement of Forest Certification). Pełni ona funkcję międzynarodowej organizacji parasolowej, której celem jest ocena i wzajemne uznawanie krajowych systemów certyfikacji leśnej.

drzewkoPEFC promuje trwałą, zrównoważoną gospodarkę leśną, prowadzoną w sposób przyjazny dla środowiska, korzystny dla społeczeństwa i ekonomiczny dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń – w ramach niezależnego systemu zewnętrznej certyfikacji. Założona w 1999 r. PEFC gwarantuje nabywcom drewna i produktów papierniczych potwierdzenie, że wspierają oni prawidłową gospodarkę zasobami leśnymi.

System ma wskazywać, czy wymagania dotyczące pochodzenia produktów, są uwzględnione w działalności firmy. Zgodnie z certyfikacją firma STAEDTLER nie korzysta z materiałów, które pochodzą z:

 

  • obszarów zalesionych, w których naruszane są prawa obywatelskie lub tradycja
  • obszarów zalesionych zagrożonych zbyt intensywnym wyrębem
  • drzew genetycznie modyfikowanych
  • nielegalnych zakupów
  • lasów naturalnych przekształconych w plantacje lub innych obszarów przeznaczonych do eksploatacji nieleśnej

Etykieta z logo FSC i PEFC gwarantuje, że produkt został wytworzony z surowców drewnopochodnych, które pozyskano z certyfikowanych obszarów leśnych zarządzanych zgodnie z ww. normami.

kredki

Wróć

 

Strona główna